Datum
za 13 feb 2027
19:00

Muzikale Meesterwerken
Beethovens grootste meesterwerken, met 200 uitvoerders live op één podium
Speeldata
Klik door naar de ticketprovider en reserveer direct je plaatsen.
Tweehonderd uitvoerders op één podium, orkest La Passione en koor deCHORALE o.l.v. Paul Dinneweth
Muzikale MeesterwerkenDatum
za 13 feb 2027
19:00
Datum
zo 21 feb 2027
15:00
Datum
zo 4 apr 2027
15:00
Prijzen
Prijscategorieen kunnen per productie verschillen. Definitieve prijs wordt bevestigd in het ticketplatform.
Golden Seats
€99Categorie 1
€89Categorie 2
€74Categorie 3
€59Categorie 4
€44Over deze show
Er is muziek die een tijd markeert. En er is Beethoven, die de tijd zelf lijkt te overstijgen. Tweehonderd jaar na zijn overlijden brengt Music Hall Classics zijn allergrootste meesterwerken samen op één avond, niet in bescheiden bezetting, maar met tweehonderd uitvoerders op één podium.
Beethoven verdient grootsheid, en die krijgt hij hier ook. Naar aanleiding van de tweehonderdste verjaardag van zijn overlijden verzamelt Music Hall Classics zijn beroemdste composities in één programma. Geen verkorte suite of intiem recital, maar een voltallig symfonisch orkest en een groot gemengd koor die samen zijn nalatenschap in volle glorie laten klinken.
Van het beroemde openingsmotief van de 5e symfonie, het Noodlot dat aan de deur klopt, tot de serene Mondschein, de tedere Für Elise en de stralende Pastorale. En dan het slot: de machtige Benedictus en Hosanna uit de Missa Solemnis en de overweldigende Finale van de 9e symfonie, waarin soli, koor en orkest samen de Ode an die Freude aanheffen. Alles live in de zaal, gedragen door tweehonderd stemmen en instrumenten.
Beethoven 200 wordt gebracht door het symfonisch orkest La Passione en het groot gemengd koor deCHORALE samen honderdveertig zangers sterk, onder de bezielende leiding van dirigent Paul Dinneweth. Ditzelfde gezelschap bracht vorig jaar drie uitverkochte concerten met Carmina Burana en de Bolero. Grote symfonische muziek in haar zuiverste vorm, live en voluit.
Voor wie klassiek koestert, en voor wie het voor het eerst ontdekt. Beethoven 200 is toegankelijk zonder ooit oppervlakkig te worden. Je hoeft geen kenner te zijn om geraakt te worden.
Cast & creatives
Van artistieke leiding en choreografie tot cast en creatieve sleutelfiguren.
Dirigent
Orkest
Koor
FAQ
Beethoven 200 brengt een selectie van Beethovens beroemdste werken: de 5e symfonie (het Noodlot), deel 2 van het Pianoconcerto nr. 5 (het Kaiserconcerto), Benedictus en Hosanna uit de Missa Solemnis, Für Elise, deel 1 van de 6e symfonie (de Pastorale), het slotdeel van de Koorfantasie, het Rondo uit het Vioolconcerto, de Ouverture Fidelio, deel 1 van de Mondschein-sonate en de Finale van de 9e symfonie met de Ode an die Freude.
Het symfonisch orkest La Passione en het groot gemengd koor deCHORALE (140 zangers), samen tweehonderd uitvoerders, onder leiding van dirigent Paul Dinneweth.
Voor Beethoven 200 in Capitole Gent vind je alle bereikbaarheidsinfo hier: https://www.capitole-gent.be/mobiliteit
Voor Beethoven 200 in Stadsschouwburg Antwerpen vind je alle bereikbaarheidsinfo hier: https://www.stadsschouwburg-antwerpen.be/mobiliteit
Voor Beethoven 200 in Kursaal Oostende vind je alle bereikbaarheidsinfo hier: https://www.kursaaloostende.be/nl/praktisch/bereikbaarheid
Partners
Deze partners maken deze productie mee mogelijk.
Gent, Antwerpen & Oostende
Beethovens grootste meesterwerken, met 200 uitvoerders live op één podium
Speeldata